Veríte na zázraky? (a Green School)

Viete kde je Brunej? Poznáte niekoho, kto vie, kde je Brunej? Poznáte niekoho, kto niekedy v živote bol v Bruneji? Poznáte niekoho, kto je z Bruneju?
Ak na nejakú z týchto otázok vlastníte kladnú odpoveď, tak gratulujem, ste jedným z mála.

Brunej je malá krajina obkolesená Malajziou na ostrove Borneo. Hlavné mesto je Bandar Seri Begawan. 400 tisíc obyvateľom vládne sultán, ktorý býva v paláci, ktorý má rozlohu 200-tisíc štvorcových metrov, 1 788 izieb, 257 kúpeľní, päť bazénov atď atď atď, ale pravda je taká, že tam nikto nechodí, preto tam vpodstate neexistuje turistický ruch.
Id-map-borneo

Ale aký geniálny nápad som mala? Môžete hádať:)

Hurá! Ideme do Bruneju!

Ale ešte sme stále v Indonézií a tu sa stal jedného dňa zázrak. Išli sme na prehliadku do Green School. Neviem, či ste o nej niečo počuli, ale je to škola, ktorá je celá postavená z bambusu a je zameraná na ekológiu a trvalú udržateľnosť.

No a na tejto prehliadke, kde nás bolo 30 zo všetkých kútov sveta, som v jednu chvíľu započula slovo: Brunej. S nikým sme sa tam nebavili, iba s našimi kamoškami Japonkami, s ktorými sme prišli. Ale to slovo, bez ohľadu na kontext ma viedlo ku kvetinkovému dáždniku, ktorý som celý zvyšok prehliadky sledovala. Nakoniec som sa vrhla na jeho vlastníčku, aby som zistila, či som počula správne. A áno! Ona a jej kamoši žijú v Bruneji! A okrem toho jeden z nich bol tak ochotný, že nám sľubil, že nám poradí čo a ako.

Pravdepodobnosť, že stretnete niekoho, kto pracuje v Bruneji a ešte to o ňom aj zistíte, je podľa mňa úplne minimálna, ak vôbec taká šanca existuje.

Prečo som z toho taká nadšená? Až potom ako sme si kúpili letenky, sme zistili niečo o tom, ako to tam vyzerá s ubytovaním:) V hlavnom meste je asi tak 12 hotelov a priemerná cena je okolo 100 doláčov na noc! Samozrejme, napísali sme aj všetkým ľudom cez couchsurfing, ktorých bolo dokopy 10. Ale nikto sa neozval.

Takže dnes, pár hodín pred odletom sme dostali správu od Jacka, že môžeme prespať u jeho kamoša a že nám radi požičajú svoje auto na výlety. A aby toho nebolo málo, príde nás ešte aj vyzdvihnúť na letisko. To všetko jeden cudzí človek, s ktorým sme sa bavili asi 4 minúty pred tým, než sme museli odísť.

Zázraky, zázraky, musím o nich písať viac.

A teraz fotky z Green School (Bali):

IMG_7893 IMG_7844 IMG_7851IMG_7865 IMG_7870 IMG_7886

Ak vás to zaujalo, môžete si pozrieť samotnú stránku školy:
http://www.greenschool.org/
alebo TED talk jej zakladateľa:

Teraz má škola už 5 rokov a 270 detí z asi 40 národností. Dokonca tam chodilo aj dievčatko polovično slovenské:)

Reklamy

One thought on “Veríte na zázraky? (a Green School)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s